Etusivu Uutiset & Sää Kotieläin Kasvinviljely Metsä Talous Energia Foorumi FarmitKauppa
 
Haku:
         Farmitista Webistä

Palvelun tuottaa Google


Etusivu > Uutiset & Sää > Uutiset > Metsälehden metsäuutiset > Stora Enso sopi lääkepakkausten valmistuksesta
Klubi

Stora Enso sopi lääkepakkausten valmistuksesta


Metsäteollisuusyhtiö Stora Enso toi viime vuoden lopulla markkinoille uuden lääkepakkausratkaisun, Pharma DDS-pakkauksen. Nyt yhtiö on solminut kolme lisenssisopimusta pakkausten valmistamisesta Yhdysvalloissa ja Euroopassa.

- Kolme sopimusta vain kahdeksan kuukauden sisällä uuden pakkausratkaisun lanseerauksesta kertovat markkinoiden voimakkaasta kiinnostuksesta Pharma DDS -ratkaisua kohtaan, toteaa Stora Enson lääkepakkausratkaisuista vastaava Ismo Saarinen.

DDS-pakkaus valmistetaan kokonaan kartongista ja se soveltuu sekä reseptilääkkeille että käsikaupan tuotteille ja ravinnevalmisteille. Stora Enson mukaan DDS-pakkaus on sikäli ainutlaatuinen, että sitä voidaan valmistaa useilla eri pakkauskoneilla.

# Metsälehden Metsäuutiset

14.08.2008

Tulostusversio

 
 
» Farmit Website Oy   » Ohjeet   » Yhteistyökumppanit » Sivun alkuun
© Farmit Website Oy